Wysokie góry Portugalii

ebook
0 ocena (wartość: 0)

Powieść autora fenomenalnego "Życia Pi". Tym razem Yann Martel zabiera czytelników w podróż po dwudziestowiecznej Portugalii i zakamarkach ludzkiej duszy. Po części to współczesna bajka, a po części pełna zagadek historia o duchach – to emocjonująca opowieść o miłości i stracie, napisana z czułością i humorem i zaskakująca czytelników na każdym kroku. 

Lizbona, rok 1904. Młody chłopak imieniem Tomás znajduje stary dziennik. Mowa w nim o niezwykłym artefakcie, który – o ile istnieje i o ile zostanie odnaleziony – może odmienić bieg historii. Podróżując jednym z pierwszych automobili, Tomás wyrusza na poszukiwanie niezwykłego skarbu. Trzydzieści pięć lat później portugalski patolog, fan kryminałów Agathy Christie, sam wplątuje się w dziwną historię, a wydarzenia, w których centrum trafia, okazują się wiązać z poszukiwaniami prowadzonymi przez Tomása przed laty. Kolejne pięćdziesiąt lat później kanadyjski senator, pogrążony w żałobie po śmierci ukochanej żony, znajduje schronienie w wiosce na północy Portugalii. Zjawia się tam z niezwykłym towarzyszem – szympansem. Trwające blisko sto lat poszukiwania nareszcie zmierzają ku końcowi. 

"Powieść tak samo ambitna, błyskotliwa i dotykająca kwestii egzystencji jak »Życie Pi«. »Wysokie góry Portugalii« z pewnością wynagrodzą Wam poświęcony na ich lekturę czas."

San Francisco Chronicle "

"Wspaniałe i satysfakcjonujące doświadczenie. Martel snuje swą magiczną opowieść o nadziei i rozpaczy, radości i smutku."

USA Today 

"Pokrzepiająca, zaskakująca i przepełniona błyskotliwym humorem."

The Dallas Morning News 

"»Wysokie góry Portugalii« to opowieść, w której każdy odnajdzie coś dla siebie."

Minneapolis Star Tribune

Wysokie góry Portugalii ebook dostępny w formatach mobi. epub., do czytania w przeglądarce internetowej i już wkrótce na urządzeniach z systemem IOS, Windows 8 i Android
Polecamy
cena: 27,56 zł

21,49 zł

Możesz czytać na:

Wysokie góry Portugalii szczegóły
wydawnictwo: Albatros
iPad, Iphone, Android
w przypadku Kindla


Dodaj swoją opinię o ebooku: Wysokie góry Portugalii
Rejestracja